- 2 Shelf (2 Flat Shelves)
- Super Strong Polyethylene Moulded Trolleys
- Easy to clean - will not rust, dent or chip
- Ideal for workshops, storerooms, warehouses, automotive, electronics, chemical & pharmaceutical industries
- Manufactured from a non conductive polyethylene which will not pass an electrical current & is unaffected by battery acid, solvents & cleaning solutions
- 10 Year Guarantee
<
>
Multipurpose 2 Shelf Trolley Moulded Polyethylene 150kg Capacity Black GI241L
Product Details
General Information
| Colour | Black |
| Material | Polyethylene |
| Country of Origin | USA |
| Dimensions | 458x610x840mm |
| Maximum Load | 150kg |
| Manufacturer | GPC Industries Ltd |
| Weight | 8kg |
| Warranty | 10 Year Warranty |
| Tyre Type | Non-marking Rubber |
| Style | 2-Tier |
Product Information
| Brand | Super Strength® |
| Type | Trolleys |
Description
2 Shelf (2 Flat Shelves)
Super Strong Polyethylene Moulded Trolleys
Easy to clean - will not rust, dent or chip
Ideal for workshops, storerooms, warehouses, automotive, electronics, chemical & pharmaceutical industries
Manufactured from a non conductive polyethylene which will not pass an electrical current & is unaffected by battery acid, solvents & cleaning solutions
10 Year Guarantee
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.
