Product Details
General Information
| Form | Rope |
| Dimensions | 113x80x24mm |
| Country of Origin | China |
| Diameter | 6mm |
| Colour | Orange |
| Manufacturer | BlueSpot Tools |
| Length | 15m |
| Material | Polypropylene |
Product Information
| Brand | CRC |
| Type | Hoists & Pulleys |
Description
The BlueSpot Poly Rope is designed for long-lasting durability and strength.
Size: 15m (50ft), 6mm thick
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.
